Рятуємо кору

Як зберігати ліки

Якість сиру

Собака гризе речі

Користь огірків

Догляд за малиною

День прапора: дата, історія і традиції

Державне свято на честь українського прапора має дуже давню і цікаву історію, а сам прапор – безліч версій появи.
День українського прапора - дата, історія і традиції
День українського прапора - дата, історія і традиції

Щороку напередодні Дня Незалежності українці відзначають одне з найважливіших свят – День прапора. Повністю це свято називається День Державного прапора України.

Збираєтеся на природу і не хочете витрачати багато коштів? Ми розповімо вам, які магазини Києва пропонують вигідні ціни та оригінальні продукти.

Реклама

День прапора України: дата

День українського прапора відзначається щороку 23 серпня. На загальнодержавному рівні свято встановлене указом президента України Леоніда Кучми 2004 року.

Читайте також:

День прапора України: історія

  • Першим задокументованим використанням жовтого і синього кольорів був герб Львівської землі. У Грюнвальдській битві 1410 року проти хрестоносців билися і підрозділи, сформовані на землях, що входять до сучасної України.
  • У XVI-XVII століттях запорізькі козаки використовували хоругви різних кольорів, проте з XVIII століття стали використовувати переважно жовто-блакитні.
  • Деякі дослідники вважають відправною точкою розвитку нинішнього національного прапора України 1848 рік, коли під час революції в Австрійській імперії Головною руською радою у Львові вперше був використаний жовто-синій прапор.
  • У 1918 році офіційним прапором нової української держави став прапор з таким порядком смуг: зверху розташовувалася синя, внизу – жовта.
  • Раніше День прапора святкували тільки в Києві. Столиця відзначала це свято раніше 24 серпня. Саме цього дня у 1990 році синьо-жовтий прапор було піднято над Київською міськадміністрацією.
  • 18 вересня 1991 року президія Верховної Ради України своєю постановою фактично надав синьо-жовтому полотнищу статус офіційного прапора країни. З цього дня під цим прапором починають зустрічати іноземних гостей, приймати присягу військовослужбовці, працювати посольства України, він вивішується в ООН.
  • 28 січня 1992 року Верховна Рада України прийняла постанову, в якому описано, що Державний прапор України "являє собою прямокутне полотнище, яке складається з двох рівних за шириною горизонтально розташованих смуг: верхньої – синього кольору, нижньої – жовтого кольору, із співвідношенням ширини прапора до його довжини 2:3".

День прапора – дата, історія і традиції
День прапора – дата, історія і традиції

Реклама
  • 23 серпня 1991 року, після провалу путчу в Москві, група народних депутатів внесла синьо-жовтий український стяг до сесійної зали Верховної Ради. Освячення Національного прапора було проведено священиком Петром Бойком. Саме до цієї події і прив'язаний указ президента України Леоніда Кучми, про який говорилося вище.
  • Пізніше президент України Віктор Ющенко вніс зміни до цього указу, заснувавши щорічну офіційну церемонію підняття прапора 23 серпня по всій Україні.

День прапора України: традиції

На честь свята українського прапора здійснюється комплекс урочистих заходів, зокрема проведення щороку 23 серпня о 9:00 офіційної церемонії підняття Державного прапора України в обласних і районних центрах, інших населених пунктах України за участю діячів науки і культури, представників міжнародних, громадських, релігійних організацій, політичних партій.

Звичайні громадяни та діаспора, підприємства, державні установи та організації вивішують Державний прапор України.

День прапора України: значення

Державний прапор України – офіційний державний символ України (поряд з гербом і гімном), а також один з національних символів українців.

Реклама

Згідно з популярною сучасною інтерпретацією, жовтий колір символізує пшеничні поля, а синій – ясне небо над ними. Український прапор уособлює одвічне прагнення народу до миру, праці, краси і багатства рідної землі.

Існують і інші трактування значення національного прапора України – символ двох головних стихій: води і вогню.

З релігійної точки зору синій колір – Божа сила, а жовтий – це віра.

Існує ще й сакральна версія тлумачення колірної гами, відповідно до якої жовтий позначає сонячне, вогненне і творчо-активне божественне начало, а синій – щось консервативне, пасивне, що вимагає активізації. Але це не дуже популярні значення кольорів українського прапора.

До речі, серед прапорів слов'янських країн тільки український і боснійський не мають червоного кольору.

День прапора України: легенди

Легенда передає, що кольори нинішнього українського прапора з'явилися завдяки ще трипільцям під час Великого переселення народів.

Інша легенда розповідає, що синьо-жовтий прапор подарувала українцям Галичини австрійська імператриця.

Згідно з деякими твердженнями, нинішній варіант прапора неправильний, адже спочатку жовта смуга була зверху, а синя – знизу, що, на відміну від нинішнього варіанту, повністю відповідало законам геральдики.

І таких переказів і точок зору ще чимало, і всі вони мають прихильників і противників.

Дивіться відео про святкування Дня прапора України минулого року

Раніше ми публікували календар вихідних днів і свят у серпні 2021 року в Україні.

Реклама на segodnya.ua Реклама
Всі новини Показати ще
Реклама на segodnya.ua Реклама

Натискаючи на кнопку «Прийняти» або продовжуючи користуватися сайтом, ви погоджуєтеся з правилами використання файлів cookie.

Прийняти