Рятуємо кору

Як зберігати ліки

Якість сиру

Собака гризе речі

Користь огірків

Догляд за малиною

Івана Купала-2022: традиції, звичаї та ритуали для незаміжніх дівчат

Під час святкування Івана Купала дівчата здійснюють магічні обряди для привернення кохання
Обряди на Івана Купала
Обряди на Івана Купала / Фото: Колаж: Сьогодні

Вже цієї ночі, з 6 на 7 липня, святкують Івана Купала. Народні традиції, ритуали та обряди цього літнього свята пов'язані з водою, вогнем і цілющими травами.

Вважається, що на свято Купала вода поєднується шлюбом з вогнем, і тому особливо важливі ритуальні дії в цей період для незаміжніх дівчат і жінок.

Реклама

Івана Купала-2022 – обряди для незаміжніх

 • Сплетіть вінок із запашних трав і польових квітів і киньте його плисти на воду. Вважається, що в тому боці, куди попливе вінок або біля того берега, до якого він пристане, живе ваш суджений.
  Сплетіть вінок з трав і квітів / Фото: pinterest
  Сплетіть вінок з трав і квітів / Фото: pinterest
 • Особливо добре стрибнути у воду, щоб вінок з голови поплив по воді. Добрий знак на Івана Купала, коли під час цього обряду вінок не тонув, а плив. Напрямок його руху вказував, звідки сватів чекати.
  Киньте вінок пливти по воді / Фото: pinterest
  Киньте вінок пливти по воді / Фото: pinterest
 • Купання - один із головних обрядів на Івана Купала. Вважається, що в цю ніч вода допоможе дівчині стати красивішою.
 • Ще один обряд на Івана Купала, який пов'язаний з водою – це вмивання росою. Такий обряд також вважається своєрідним лайфхаком для краси жінки. Особливо запасливі можуть зібрати купальську росу в пляшечку. Вважається, що така вода допомагає позбутися вугрів, а шкіра стане ніжною.
 • На Івана Купала добре попаритися в лазні чи сауні з віниками із запашних трав, зібраних напередодні. Слов'яни вірили, що лазня в день Івана Купала сприяє зміцненню та відновленню жіночої життєвої енергії та здоров'я.
 • Трави на Івана Купала мають велику цілющю силу. Згадайте хоча б легенду про квітку папороті. І хоча це лише народне повір'я, щоб поліпшити свій сімейний стан, і, можливо, вийти заміж, дівчата можуть зібрати ромашку, чебрець, череду, любисток і полин. З квітів можна сплести вінок, а можна засушити ці трави і купатися в них впродовж року для збільшення жіночої сили.
  Квітка папороті – символ кохання / Фото: pinterest
  Квітка папороті – символ кохання / Фото: pinterest
 • Ще одна трава Івана Купала – тирлич. З неї в старовину дівчата робили відвар і, щоб привернути увагу обранця, примовляли тричі особливі слова: "Тирлич, тирлич! Мого милого поклич!". Такий обряд на Івана Купала проводили для того, щоб дівчина швидше вийшла заміж.
 • А ось традиційні стрибки через вогонь краще робити вже з майбутнім обранцем. Таким стрибком, взявшись за руки, ви зміцните ваш майбутній союз.
  Стрибок через вогонь посилить кохання / Фото: pinterest
  Стрибок через вогонь посилить кохання / Фото: pinterest
 • Є особлива прикмета на Івана Купала, якщо тричі стрибнути через багаття, то майбутній рік буде благополучним і щасливим.

Раніше ми розповідали, коли відзначаємо свято Петра та Павла у 2022 році. Також дізнайтесь точні дати літніх свят Спасів у 2022 році.

Реклама на segodnya.ua Реклама
Всі новини Показати ще
Реклама на segodnya.ua Реклама

Натискаючи на кнопку «Прийняти» або продовжуючи користуватися сайтом, ви погоджуєтеся з правилами використання файлів cookie.

Прийняти