Рятуємо кору

Як зберігати ліки

Якість сиру

Собака гризе речі

Користь огірків

Догляд за малиною

Івана Купала-2022: що не можна робити цього дня

Стародавнє свято вогню і води має дивовижні та дивні заборони
Що не можна робити на Івана Купала
Що не можна робити на Івана Купала / Фото: Колаж: Сьогодні

Сьогодні, 7 липня, ми відзначаємо день Івана Купала. Це стародавнє літнє свято приурочене до Різдва Іоанна Предтечі – одного з найбільш шанованих святих у християнській церкві.

А ще це свято пов'язане з розквітом природи , стихіями вогню та води, сонцем, зеленню, квітами, романтикою та давніми традиціями.

Реклама

На Івана Купала дівчата ворожили на наречених, молодь влаштовувала гуляння, пари стрибали через багаття, збирали трави, плели вінки, купалися та ворожили. Все це робилося не лише заради забави та веселощів, а й щоб привернути достаток та щастя у свій дім .

Люди здавна вірили, що у свято Купала духи землі, води та вогню розмовляють з людьми. А тому це був найкращий час , щоб попросити у стародавніх могутніх сил природи допомоги у справах, а також відкрити своє майбутнє.

Головними ритуалами на Івана Купала вважаються обмивання водою та очищення вогнем. А ті, хто хотів дізнатися про своє майбутнє – проводили обряди та ворожіння, найпопулярніше з яких – на вінках.

Реклама

Івана Купала: що не можна робити 7 липня

  • Вважається, що в цей час вирує всяка лісова погань, тому в купальську ніч не можна спати .
  • Жінкам категорично не можна відзначати Івана Купала, не побувавши біля багаття – вважалося, що так роблять тільки відьми.
  • На Івана Купала не можна нічого продавати, віддавати з дому чи позичати , інакше сім'я бідуватиме.
  • Навіть якщо людина знаходила на дорозі гроші , категорично цього дня їх не можна було піднімати.
  • 7 липня слід триматися подалі від річки та озера вагітним, дітям і літнім. Водяна погань може нашкодити цим людям.

Раніше ми розповідали про традиції, звичаї та ритуали для незаміжніх дівчат. Також дізнайтесь точні дати літніх свят Спасів у 2022 році.

Реклама на segodnya.ua Реклама
Всі новини Показати ще
Реклама на segodnya.ua Реклама

Натискаючи на кнопку «Прийняти» або продовжуючи користуватися сайтом, ви погоджуєтеся з правилами використання файлів cookie.

Прийняти