Рятуємо кору

Як зберігати ліки

Якість сиру

Собака гризе речі

Користь огірків

Догляд за малиною

Коли Великдень-2022 в Україні: дата найголовнішого церковного свята

Святкування Воскресіння Христового у православних 2022 року буде на тиждень пізніше, ніж у католиків.
Великдень 2022 в Україні: точна дата у православних і католиків
Великдень 2022 в Україні: точна дата у православних і католиків / Фото: Колаж: Сьогодні,

Коли буде Великдень-2022 в Україні? Як правильно розрахувати дату святкування Воскресіння Господнього? Чому щороку Великдень припадає на різні дні? Чому у західних та східних християн дата найголовнішого свята не збігається? Читайте у нашій статті.

Великдень-2022 у календарі церковних свят

Великдень – це найголовніше християнське свято у церковному календарі. Відзначаючи Великдень, люди святкують світле Воскресіння Ісуса Христа після Його розп'яття, торжество перемоги над смертю та очищення від гріхів. Ця подія є центром біблійної історії й вважається основою всього християнського вчення.

Реклама

З дати Великодня починається відлік церковного календаря. А тому Великдень також отримав назву " свято свят та урочистість з урочистостей ".

У зв'язку з цим багато свят Великоднього циклу є перехідними , тобто щорічно дні їхнього святкування зсуваються залежно від дати Великодня. До них належать Вознесіння Господнє, Трійця, Лазарева субота, Великий піст, Масляний тиждень, Світла Седмиця тощо. Щоб легше орієнтуватися у церковному календарі, вірянам важливо знати, коли Великдень у 2022 році в Україні та світі.

Великдень у 2022 році: дата у православних та католиків

Точний день Великодня щороку розраховується за місячним календарем, тому свято є перехідним. Святкування Воскресіння Христового відбувається в першу неділю після першої повні, яка настає після весняного рівнодення. Виходячи з цих розрахунків, зрозуміло, що діапазон святкування Великодня у різні роки може бути від 4 квітня по 8 травня .

Реклама

Календар Великодня
Календар Великодня / Фото: Сьогодні

Як видно з календаря, православний Великдень у 2022 році відзначатиметься у неділю, 24 квітня .

А напередодні, 23 квітня, завершиться Великий піст , що триває 7 тижнів, починаючи з 7 березня. Це найсуворіший піст у році, він є підготовкою вірян до свята Воскресіння Христового.

Реклама

Великдень-2022 католицький і православний не збігається за часом і відзначається у різні дні, бо церкви здійснюють літочислення за різними календарями. У православних християн розрахунок дат йде за юліанським календарем, а у католиків – за григоріанським. Католицький Великдень-2022 відзначається 17 квітня , на тиждень раніше за православний.

Раніше ми публікували календар батьківських поминальних днів на 2022 рік.

Реклама на segodnya.ua Реклама
Всі новини Показати ще
Реклама на segodnya.ua Реклама

Натискаючи на кнопку «Прийняти» або продовжуючи користуватися сайтом, ви погоджуєтеся з правилами використання файлів cookie.

Прийняти