Рятуємо кору

Як зберігати ліки

Якість сиру

Собака гризе речі

Користь огірків

Догляд за малиною

Хрещення Господнє: значення та історія ікони

Ікона Хрещення Господнє – один із найсильніших і чудодійніших образів Христа
Ікона Хрещення Господнє: що означає і в чому допомагає
Ікона Хрещення Господнє: що означає і в чому допомагає / Фото: Колаж: Сьогодні

Сьогодні, 19 січня, православний світ відзначає велике свято , одне із найважливіших у церковному календарі – Водохреща або Богоявлення.

Серед великої кількості образів Ісуса ікона Хрещення Господнього посідає одне з найважливіших місць. Що це за зображення, яка його історія та значення, а також у чому допомагає ікона, дізнайтесь у нашій статті.

Реклама

Значення Водохреща

Водохреще Господа нашого Ісуса Христа є найважливішою подією в історії християнства. Прийнявши з рук Іоанна Предтечі омивання святою водою в річці Йордан, Христос явив Себе світові як Син Божий .

Сам ритуал омивання став не просто очищенням, а також долучив людей до таїнства хрещення, за словами Христа до Своїх учнів: " Ідіть, навчіть всі народи, хрестячи їх в ім'я Отця і Сина і Святого Духа ".

У юдеїв Йордан був священною річкою, де проводилися релігійні обряди. Саме тут пророк Іоанн став проповідувати людям про покаяння у гріхах і хрестив їх водою, готуючись до приходу Спасителя .

Реклама

У момент хрещення, коли Ісус вийшов із води, над ним відкрилися небеса, опустився Святий Дух у вигляді голуба з божественним світлом і пролунав голос із небес: " Ти Син Мій Улюблений, у Тобі Моє милосердя! "

Історія ікони Хрещення Господнього

Ці події Богоявлення відображені на іконі " Хрещення Господнє ", починаючи з ІІІ століття.

Ікона Хрещення Господнє: історія та значення
Ікона Хрещення Господнє: історія та значення

Реклама

Спочатку Ісус зображувався безбородим оголеним юнаком. І лише починаючи з XV століття іконописці стали малювати Христові пов'язку на стегнах. Права рука Ісуса часто намальована як благословляюча. Христос на іконі стоїть у воді чи камені, яким придавлені змії.

Починаючи з V століття сюжеті з'являються ангели, які тримають одяг Христа. Іноді ікона містить образи апостолів Петра та Андрія , які першими прийняли хрещення і тримають у руках корони, маючи намір вручити їх Христу.

Про що моляться іконі Хрещення Господнього

  • Люди звертаються у молитві до ікони Хрещення із проханнями допомогти впоратися з різними життєвими труднощами та невдачами .
  • Ікона допомагає вирішити фінансові проблеми , дати благополуччя, допомогти в роботі.
  • Також святий образ захищає від ворогів , відводить їх негативний вплив.
  • Ікону просять про вирішення сімейних конфліктів, покращення стосунків , возз'єднання з рідними та близькими.
  • У свято Водохреща до святої ікони можна звернутися навіть нехрещеній людині із проханням про благословення на відпущення гріхів і спокутування провини перед іншими людьми і її молитва буде почута.

Раніше ми розповідали, що не можна робити на Водохреще.

Реклама на segodnya.ua Реклама
Всі новини Показати ще
Реклама на segodnya.ua Реклама

Натискаючи на кнопку «Прийняти» або продовжуючи користуватися сайтом, ви погоджуєтеся з правилами використання файлів cookie.

Прийняти