Рятуємо кору

Як зберігати ліки

Якість сиру

Собака гризе речі

Користь огірків

Догляд за малиною

Батьківські суботи: календар поминальних днів на 2022 рік

Загалом у 2022 році 10 поминальних днів, коли за традицією згадуються померлі рідні та близькі люди
Батьківські суботи: коли належить поминати рідних у 2022 році
Батьківські суботи: коли належить поминати рідних у 2022 році / Фото: Колаж: Сьогодні

У православному церковному календарі існують особливі дні поминання – батьківські суботи. Щорічно поминальні дні можуть припадати на різні дати, тому що вони залежать від головного християнського свята – Великодня.

Коли відзначаються батьківські дні у 2022 році, дізнайтесь у нашій статті.

Реклама

Батьківські суботи у 2022 році

  • 26 лютого – Всесвітня м'ясопусна субота у 2022 році. Вона проводиться напередодні Масляної, за 8 днів до початку Великого посту. Цього дня поминають усіх християн, які жили на Землі та пройшли обряд хрещення.
  • Під час Великого посту батьківські суботи у 2022 році припадають на 19 та 26 березня, а також 2 квітня – тобто на другий, третій і четвертий тижні посту. У храмі у ці дні проводяться заупокійні Літургії.
  • 9 травня – непереносний поминальний день, коли проводиться поминання померлих воїнів.
  • 3 травня – свято Радониця, коли живі діляться з померлими радісною звісткою про перемогу Христа над смертю та здобуття вічного життя. Радониця завжди випадає на вівторок, дев'ятий день після Великодня. Але вже з другого тижня після Воскресіння Христового люди починають поминати померлих родичів.
  • 11 червня – Троїцька субота. Це Всесвітня поминальна субота, бо цього дня згадують не лише своїх померлих родичів, а й усіх християн, які жили на Землі. У церквах проводять заупокійні служби, а могили на цвинтарях прикрашають свіжою зеленню та квітами.
  • 5 листопада – Дмитрівська поминальна субота відзначається напередодні святого Дмитра Солунського. Також цей день присвячений пам'яті переможцю Куликівської битви Дмитра Донського та поминанню душ воїнів, які загинули у битві.

У народі ще заведено поминати рідних у Покровську батьківську суботу , яка у 2022 році буде 8 жовтня , а також у Михайлівську батьківську суботу , яка припадає на 19 листопада 2022 року. Але у православному календарі немає таких поминальних днів, бо це лише народна традиція.

Чому поминальні дні називаються батьківськими

Насправді люди поминають не лише батьків , а й інших родичів, і навіть близьких людей, з якими немає кровного зв'язку.

Церква називає поминальні дні батьківськими, бо за законами життя батьки раніше за своїх дітей покидають цей світ .

Реклама

А обов'язок дітей – молитися насамперед за душі своїх батьків та прабатьків , які дарували їм життя Лише після цього можна читати молитви за інших людей – родичів, друзів, знайомих.

Поминальні дні дуже важливі для душ померлих, бо самі за себе молитися Господу вони вже не можуть. Живі повинні пам'ятати їх на Землі та читати молитви , щоб у загробному житті їхні душі перебували в раю.

Щоб пом'янути рідних, треба сходити до церкви на заупокійну літургію, замовити панахиду, поставити свічки біля розп'яття Христа, прочитати молитву. Також люди приносять до церкви продукти на помин душі , відвідують цвинтар, а вдома влаштовують поминальну трапезу для всієї родини.

Реклама

Раніше ми розповідали, що не можна робити під час Великого посту.

Реклама на segodnya.ua Реклама
Всі новини Показати ще
Реклама на segodnya.ua Реклама

Натискаючи на кнопку «Прийняти» або продовжуючи користуватися сайтом, ви погоджуєтеся з правилами використання файлів cookie.

Прийняти