Рятуємо біле

Прибираємо запах поту

Як витягнути скалку

Боротьба з бур'янами

Як зберігати лимони

Віспа мавп

Різдвяний піст 2021-2022: коли почнеться і закінчиться

Наприкінці листопада розпочинається останній у році багатоденний Різдвяний піст-2021, який триватиме 40 днів.
Різдвяний піст 2021-2022
Різдвяний піст 2021-2022 / Фото: Колаж: Сьогодні

Які точні дати Різдвяного посту у 2021-2022 рр.? Як правильно поводитися і як потрібно поститися? Що можна, а що не можна їсти в Різдвяний піст 2021? Читайте відповіді у нашій статті.

Різдвяний піст 2021-2022: коли початок і кінець

Різдвяним цей багатоденний піст називається тому, що проводиться напередодні великого церковного свята Різдва Христового, 7 січня, і є підготовкою до святкування.

Реклама

Щороку дата початку Різдвяного посту – це 28 листопада . У 2021 році він випадає на неділю.

Це останній із чотирьох багатоденних постів, який переходить на наступний рік. Він триває рівно 40 днів , а тому у православ'ї також називається Чотиридесятниця .

Заговення на Різдвяний піст припадає на день шанування святого апостола Пилипа – одного з найближчих учнів Ісуса Христа. А тому піст отримав ще одну назву – Пилипівський піст .

Реклама

Завершується Різдвяний піст напередодні Різдва Христового, у ніч із 6 на 7 січня , коли сходить перша зірка. У 2022 році ця дата припадає з четверга на п'ятницю.

Як правильно харчуватися на Різдвяний піст 2021-2022

Як говорить церковний статут , у дні Різдвяного посту 2021-2022 під забороною м'ясо і м'ясні продукти, яйця, молоко та молочні продукти, у тому числі вершкове масло, сир, кефір, ряжанка, сметана, йогурти, а також ковбаси, балики, копченості тощо. А в деякі дні посту не можна їсти рибу.

Правила дотримання Різдвяного посту

Різдвяний, як і будь-який інший піст, передбачає не тільки і не стільки обмеження в їжі. Важливим є також певний внутрішній настрій та духовне очищення .

Реклама

Піст пов'язаний із підготовкою до святкування Різдва Христового , очищення душі і тіла від гріхів. У цей період важливо молитися, покаятися у своїх поганих вчинках і помислах, вибачитися у тих, кого ви образили, і самим вибачити оточуючих. Також слід утримуватися від спокус, відмовитися від розважальних та пустопорожніх заходів.

Раніше ми публікували наочний календар харчування на всі дні Різдвяного посту 2021-2022.

Реклама на segodnya.ua Реклама
Рекомендации segodnya.ua

Далі по темі

Всі новини Показати ще
Реклама на segodnya.ua Реклама

У4.5.0.

Важливо

Головні теми

Погода

Telegram

Натискаючи на кнопку «Прийняти» або продовжуючи користуватися сайтом, ви погоджуєтеся з правилами використання файлів cookie.

Прийняти