Рятуємо кору

Як зберігати ліки

Якість сиру

Собака гризе речі

Користь огірків

Догляд за малиною

Великий піст-2022: точна дата і правила харчування

Під час Великого посту важливо дотримуватися не лише обмежень у їжі, але також покаятися у гріхах і молитися
Великий піст 2022: точні дати початку та закінчення найсуворішого посту в році
Великий піст 2022: точні дати початку та закінчення найсуворішого посту в році / Фото: Колаж: Сьогодні

Коли починається та закінчується Великий пост-2022? Скільки він триватиме, які продукти є допустимими, а які суворо заборонені під час Великого посту? У цей страшний час, з надією на мир і якнайшвидше закінчення війни, розповідаємо, корисну інформацію людям, які вирішили постити.

Великий піст-2022: точна дата

У православному календарі налічується чотири багатоденні пости. Великий піст – найголовніший та найсуворіший з них.

Реклама

Відмінність Великого посту – відсутність фіксованої дати початку та закінчення. Справа в тому, що він залежить від святкування Великодня, який є перехідним святом. А тому щороку початок Великого посту може випадати на різні дні і навіть місяці.

Піст починається за сім тижнів до Воскресіння Христового і після закінчення Масляної. У 2022 році православний Великдень святкуватиметься в неділю, 24 квітня . Відповідно Великий піст-2022 розпочнеться у понеділок, 7 березня, і триватиме до суботи, 23 квітня .

Триває Великий піст стільки ж, скільки й Різдвяний піст – 40 днів . Проте за заборонами у харчуванні він набагато суворіший за решту багатоденних постів у році.

Реклама

Великий піст-2022: харчування та заборони в їжі

Головна мета Великого посту – підготовка вірян до святкування світлого свята Великодня, покаяння, звільнення від гріхів, очищення душі та тіла . Тому дуже важливо провести період посту в молитвах, покаянні, роздумах про життя, добро і зло, спогади смерті і воскресіння Христа. Під час посту вважається гріхом лаятися, сваритися, а також вдаватися до розваг.

Під час Великого посту існують обмеження у харчуванні. Вірянам слід повністю відмовитися від вживання м'яса, м'ясних продуктів, яєць, молока та молочних продуктів . Також у певні дні Великого посту під забороною риба, олія, варена їжа. Дозволено лише сироїдіння.

Згідно з церковним Статутом, найсуворішими і найскладнішими є перший та останній тиждень Великого посту . Також є дні, коли ті, хто поститься, нічого не їдять.

Реклама

Щоб не нашкодити своєму здоров'ю, важливо продумати повноцінне, різноманітне і правильне харчування з пісних продуктів . А також перед початком посту проконсультуватися з лікарем та духовним наставником.

Читайте також: Прощена неділя – значення свята та як правильно вибачатися

Реклама на segodnya.ua Реклама
Всі новини Показати ще
Реклама на segodnya.ua Реклама

Натискаючи на кнопку «Прийняти» або продовжуючи користуватися сайтом, ви погоджуєтеся з правилами використання файлів cookie.

Прийняти