Як прибрати запах із взуття

Користь золи на городі

Якість води

Садимо картоплю

Миємо посуд правильно

Педикюр вдома

Весняне рівнодення-2022: настає вже сьогодні

Весняне рівнодення у 2022 році відбувається невдовзі після повні, тож у цей період дуже ефектний Місяць
У День весняного рівнодення буде особливо гарний місяць
У День весняного рівнодення буде особливо гарний місяць / Фото: Unsplash, Колаж: Сьогодні

Сьогодні весняне рівнодення . Воно щороку настає у березні і означає дійсний прихід весни – не лише календарної, а й фактичної.

Весняне рівнодення 2022: дата і час

Весняне рівнодення у 2022 році відбувається 20 березня о 17 годині 33 хвилини за київським часом.

Реклама

Взагалі офіційною датою весняного рівнодення ще в давнину було оголошено 21 березня . Цього дня було весняне рівнодення у 325 році під час Першого Нікейського собору, на якому було визначено дату щорічного святкування Великодня.

Однак через різницю між календарним та астрономічним роком весняне рівнодення не має фіксованої дати і щороку може зрушуватися на кілька годин. Натомість у високосний рік виходить коригування часу і рівнодення повертається на вихідну позицію.

Примітно, що попри це дата весняного рівнодення набагато більш постійна , ніж осіннього рівнодення або літнього та зимового сонцестояння.

Реклама

За останні десять років вона незмінно випадала на 20 березня. Хоча й можливі нюанси. Так, у XXI столітті 21 березня рівнодення було у 2007 році і наступного разу відбудеться лише у 2103 році. А раннє весняне рівнодення у найближчу сотню років відбудеться 19 березня 2096 року.

Значення весняного рівнодення

Після дня зимового сонцестояння, яке було 21 грудня , зимовий день поступово починає збільшуватися і врешті-решт за своєю тривалістю дорівнює ночі. Це відбувається саме у день весняного рівнодення.

Іншими словами, день весняного рівнодення – це період, коли Сонце у своєму видимому русі по екліптиці переходить через екватор з південного боку нашої планети на північний. За рахунок цього північна півкуля Землі починає прогріватися інтенсивніше, день поступово збільшується, а ніч зменшується, і рік повертає до літа .

Реклама

Раніше ми розповідали, коли переводять годинники на літній час в Україні у 2022 році.

Реклама на segodnya.ua Реклама
Рекомендации segodnya.ua

Далі по темі

Всі новини Показати ще
Реклама на segodnya.ua Реклама

Україна 24

Важливо

Головні теми

Погода

Telegram

Натискаючи на кнопку «Прийняти» або продовжуючи користуватися сайтом, ви погоджуєтеся з правилами використання файлів cookie.

Прийняти