Стоп кріт

Як зберігати ківі

Пирій на городі

Перемо краватку

Користь черешні

Варим бобові

Як позбутися слимаків на городі

Існує багато найпростіших способів захистити свій урожай від слимаків на ділянці.
Як боротися зі слимаками
Як боротися зі слимаками / Фото: Unsplash

Незважаючи на повільність і неповороткість, слимаки є серйозними шкідниками на ділянці, здатними знищити значні запаси культурних насаджень та врожаю.

Як позбутися слимаків на городі та які є безпечні методи боротьби з ними, читайте у нашій статті.

Реклама

Перекопування землі

Регулярне перекопування руйнує кладки яєць слимаків / Фото: pinterest
Регулярне перекопування руйнує кладки яєць слимаків / Фото: pinterest

Якщо земля волога та родюча, то напевно сподобається слимакам. Вони живуть у ній і відкладають яйця на зиму . А тому, щоб позбутися більшої частини шкідників, слід регулярно перекопувати ґрунт, особливо восени, щоб слимаки не могли перезимувати.

Прополка бур'янів

Бур'яни шкодять не лише культурам, заглушаючи їх, а й є захистом для слимаків. Густі зарості бур'янів створюють тінь і вологу , яку полюбляють слимаки і добре розмножуються у такому середовищі. Щоб позбутися їх, важливо регулярно прополювати бур'яни та розпушувати ґрунт.

Реклама

Прибирання ділянки

Камені, колоди, старі дошки, скошена трава й опале листя – ще одна улюблена територія мешкання шкідників. Не накопичуйте сміття на ділянці , не складуйте дошки від розібраного паркану або сараю, спалюйте або викидайте відразу, інакше незабаром під ними заведуться слимаки.

Висаджування рослин

Потрібно правильно висаджувати рослини / Фото: pinterest
Потрібно правильно висаджувати рослини / Фото: pinterest

Зелень та капуста – улюблені овочі слимаків . Вони харчуються і живуть під широким листям. Важливо зробити дистанцію між рослинами такою, щоб було менше вологих і тінистих ділянок між ними. Що більше повітря і світла потраплятиме у міжряддя, то менше бажання у слимаків тут затримуватися.

Реклама

Помірний полив

Поливаючи город, намагайтеся не перестаратися, щоб не створювати сприятливих умов життя слимакам. Вони погано ростуть і розмножуються у сухому ґрунті. З цього погляду поливати город краще вранці – так рослини встигнуть увібрати необхідну вологу, а надлишки висушить денне сонце. А от вечірній полив буде доречним для слимаків, які вибираються на харчування вночі.

Механічні відлякувачі

Слимаки не люблять шорсткий ґрунт / Фото: pinterest
Слимаки не люблять шорсткий ґрунт / Фото: pinterest

Черевце шкідника чутливе до шорсткої та гострої поверхні. Посипте землю сухим пористим матеріалом , гострим гравієм, золою, хвоєю. У цьому випадку слимакам буде складно повзати. Інший варіант – обгородити рослини устромленими в землю пластиковими обідками з широкими відігнутими краями.

Пастка для слимаків

Улюблені місця скупчення слимаків можна обернути проти них. Збудуйте пастку у вигляді перевернутої колоди або широкої дошки, а вранці вирушайте на полювання та знищуйте паразитів.

Приманка у склянці

Слимаки збираються на пиво / Фото: pinterest
Слимаки збираються на пиво / Фото: pinterest

Вкопайте у кількох місцях на грядці одноразові стаканчики так, щоб їхній край був нарівні із землею . Потім на ніч влийте у кожну склянку трохи пива, сиропу, соку або компоту. Слимаки це люблять і сповзуться на запах. А вранці можете збирати урожай.

Раніше ми розповідали, як виростити троянду в картоплі. Також дізнайтесь, як боротися з борошнистою росою на кімнатних рослинах.

Реклама на segodnya.ua Реклама
Рекомендации segodnya.ua

Далі по темі

Всі новини Показати ще
Реклама на segodnya.ua Реклама

НацЕфір

Фронт

Головні теми

Погода

Гороскоп

Натискаючи на кнопку «Прийняти» або продовжуючи користуватися сайтом, ви погоджуєтеся з правилами використання файлів cookie.

Прийняти