Створюємо затишок

Чистимо пальто

Зберігаємо прикраси

Як садити ліщину

Догляд за тваринами

Подорож на авто

Як обрізати троянди на зиму

Якщо троянди правильно перезимують, то в майбутньому потішать вас соковитими здоровими пагонами і чудовим цвітінням
Як обрізати троянди на зиму
Як обрізати троянди на зиму / Фото: Колаж: Сьогодні

Навіть після збору врожаю в саду кипить робота. Виноград – не єдиний кущ, який потрібно обрізати на зиму.

Особливо важлива організація зимівлі троянд в умовах холодного клімату, інакше вони ризикують загинути. Багато нових сортів не здатні самостійно переходити у стан спокою і входять у зиму з бутонами і пагонами.

Реклама

Як обрізати троянди на зиму: лайфхаки

  • Лайфхак 1. Коли обрізати кущі

Як обрізати троянди / Фото: pinterest
Як обрізати троянди / Фото: pinterest

Обрізку троянд потрібно провести перед підготовкою їхнього укриття на зиму. За термінами – це приблизно кінець жовтня – початок листопада, залежить від погоди і температури. Майте на увазі, що троянди не обрізають раніше, ніж почнуться нічні заморозки, тому що видалення стебел стимулює зростання пагонів, а на зиму це не потрібно. Обрізку найкраще робити в сухий сонячний день.

  • Лайфхак 2. Як правильно обрізати троянди

Як обрізати троянди / Фото: pinterest
Як обрізати троянди / Фото: pinterest

Реклама

Інструмент для обрізки (краще секатор) має бути чистим і гостро наточеним, щоб якомога менше травмувати край. Зрізи потрібно робити не прямо, а під кутом, щоб на них не застоювалася рідина. Обрізати потрібно і старі, й молоді кущі. На кущі потрібно залишити 3-5 найрозвиненіших і потужних пагонів. Видаляються всі квіти і бутони, сухі, хворі та ослаблені гілки, а також пагони, що не встигли визріти, інакше взимку під укриттям вони можуть загнивати. Також після обрізки приберіть з-під кущів усі рослинні залишки.

  • Лайфхак 3. Що робити з бруньками

Як обрізати троянди / Фото: pinterest
Як обрізати троянди / Фото: pinterest

Різати гілки потрібно над набряклими і не пророслими бруньками на відстані 5 мм. Обрізка проводиться на зовнішні бруньки – в цьому випадку пагони, що ростуть, не будуть перетинатися, і в середину куща легше потраплятиме світло і повітря. Після обрізки також слід акуратно зняти з куща все листя, щоб не пошкодити бруньки.

Реклама
  • Лайфхак 4. Довжина пагонів

Як обрізати троянди / Фото: pinterest
Як обрізати троянди / Фото: pinterest

Існує кілька типів обрізки пагонів, в залежності від виду троянд і бажаного куща.

  1. Сильна низька обрізка коригує кущ і стимулює його зростання й формування. На гілках залишається 1/3 пагона і 3-4 бруньки, а стебла усікаються майже повністю. Підходить для всіх різновидів троянд і молодих саджанців.
  2. Помірна середня обрізка формує кущ і звільняє від непотрібних гілок. Купірування проводиться вище 5-7 бруньки. Підходить для всіх середнєрослих троянд.
  3. Слабка висока обрізка передбачає незначне щадне вкорочення куща і залишає по 8-12 бруньок. Застосовується для сильнорослих і високорослих видів.
  4. Санітарна обрізка проводиться для видалення травмованих, ослаблених, хворих, сухих паростків, щоб оздоровити кущ. Гілки усікаються до здорової зеленої плоті.
  • Лайфхак 5. Як вкривати троянди на зиму

Як обрізати троянди / Фото: pinterest
Як обрізати троянди / Фото: pinterest

Після обрізки і зняття листя рослини отримають сигнал, що час відпочивати. Зрізи мають гарненько просохнути. Тільки після цього можна починати вкривати кущі на зиму. Майте на увазі: якщо осінь тепла і затяжна, то троянди навіть без листя можуть продовжувати вегетацію, а в морози бруньки рослин загинуть.

Дивіться відеосюжет, як підготувати дачу до похолодання:

Раніше ми розповідали, як доглядати за малиною після плодоносіння.

Реклама
Найважливіші та найцікавіші новини завжди під рукою
Life Сьогоднi в telegram-каналi Пiдпишись на RSS-канал Life Сьогоднi на Google News

Далі по темі

Реклама
Привітання на усі випадки життя

Натискаючи на кнопку «Прийняти» або продовжуючи користуватися сайтом, ви погоджуєтеся з правилами використання файлів cookie.

Прийняти