Рятуємо кору

Як зберігати ліки

Якість сиру

Собака гризе речі

Користь огірків

Догляд за малиною

Як прискорити дозрівання картоплі в дощове літо: дієвий лайфхак

Якщо літо видалося холодним і дощовим, картопля опиняється під загрозою. Однак є спосіб, який допоможе врятувати врожай.
Як прискорити дозрівання картоплі
Як прискорити дозрівання картоплі

Мокре і холодне літо заважає дозріти картоплі. У такій сезон дозрівання рослин, як правило, йде з великим запізненням, листя жовтіє пізно, бадилля на момент збирання залишається зеленим, бульби – водянисті і не встигають обрости надійною шкіркою. При збиранні така картопля пошкоджується і погано зберігається взимку.

Але можна штучно змусити картоплю дозрівати швидше. Сеникація – це прийом, який сприяє прискоренню старіння надземних органів рослин. Вона допомагає швидше відмирати бадиллю, коли бульби дозрівають. Штучне припинення вегетації створює умови для формування у бульб міцнішої шкірки і переходу їх до стану спокою.

Реклама

Ми нещодавно подорожували за межами Києва електрокаром Jaguar і відвідали найінстаграмніші місця, про які розповіли тут.

Також читайте календар літніх лайфхаків, щоб провести літо, про яке мріяли.

Як прискорити дозрівання картоплі: лайфхаки

  1. Вам знадобиться 1 кг подвійного суперфосфату. Залийте його 3 л теплої води і перемішайте.
  2. Через добу, коли розчин настоїться, перелийте його в іншу ємність через фільтр.
  3. Осад, що лишився, знову залийте 3 л теплої води і залиште настоятися.
  4. В отримані 6 л розчину додайте 4 л води – розчин готовий.
  5. Увечері обприскуйте картоплю до повного зволоження листя з розрахунку 2 літри на 1 сотку.
  6. У дощову і сонячну погоду не потрібно проводити обприскування, щоб розчин не змився дощем або не випарувався швидко на сонці.

В результаті сеникації листя грубіє і змінює колір, відбувається відтік поживних речовин до бульб. Фосфор перешкоджає накопиченню нітратів, підвищується вміст сухих речовин у бульбах. Картопля стає безпечною для їжі. У ній підвищується вміст крохмалю і білка, потовщується пробкова тканина. Передзбиральна обробка бадилля надає благотворний вплив на бульби, збільшує строк зберігання і підвищує врожайність картоплі.

Реклама

Раніше ми розповідали, як виростити солодкі помідори.

Реклама на segodnya.ua Реклама
Всі новини Показати ще
Реклама на segodnya.ua Реклама

Натискаючи на кнопку «Прийняти» або продовжуючи користуватися сайтом, ви погоджуєтеся з правилами використання файлів cookie.

Прийняти