Рятуємо кору

Як зберігати ліки

Якість сиру

Собака гризе речі

Користь огірків

Догляд за малиною

Як виростити солодкий перець: поради дачникам

Важливо не висаджувати поряд різні сорти перцю, щоб вони не запилювалися
Як виростити солодкий перець
Як виростити солодкий перець / Фото: Unsplash

Болгарський салатний, або, як його ще називають, солодкий перець, потрапив до нас із Центральної Америки. Він доволі вибагливий на нашому ґрунті. Але за правильного догляду виростити гарний врожай яскравого, соковитого, солодкого перцю не буде надто важко.

Як виростити солодкий болгарський перець: лайфхаки

 • Ґрунт . Для посадки солодкого перцю у відкритий грунт бажано, щоб він був супіщаним, суглинок або чорнозем з доброю здатністю зберігати вологу. А ось на важких глинистих та піщаних ґрунтах перець росте повільно і хворіє у спеку. Годиться ділянка, на якій до цього садили цибулю, огірки, помідори, баклажани, картоплю.
 • Місце . Вибираючи місце для перцю, зверніть увагу, щоб воно було приховане від вітру. Наприклад, до садіння можна висадити поруч високорослі рослини, але так, щоб вони не затіняли перець. Також перед садінням перцю найкраще прогріти землю, накривши її дугами з плівкою.
 • Час садіння . Висаджують розсаду солодкого перцю приблизно на початку червня. Садити можна тоді, коли на стеблі з'явилося щонайменше 5-7 листків.
  Коли садити перець / Фото: pinterest
  Коли садити перець / Фото: pinterest
 • Правила висаджування . Ряди з розсадою розміщують на відстані 50-60 см один від одного, а перці – 40-50 см. Рослину заглиблюють до першого листочка. Різні види перцю на ділянці потрібно висаджувати якнайдалі один від одного, тому що перець легко піддається запиленню, і солодкий сорт може дати гіркі плоди.
 • Адаптація . Спочатку після висадження перець адаптується, приживається і може хворіти, а тому слід розпушити землю для кращого надходження повітря до кореневої системи. Крім того, поки рослини не вкореняться, їх краще тримати під плівкою, яку можна відкривати у спеку. Можна відразу встановити поруч із перцями кілочки для підв'язування. Це ніжна рослина, і коли плоди ростимуть, стебло може зламатися. Щоб зробити навантаження на кущ меншим, бажано видалити непродуктивні пагони та нижнє листя.
  Видалення листя на перці / Фото: pinterest
  Видалення листя на перці / Фото: pinterest
 • Полив . Перець потребує помірного та регулярного поливу. Але важливо не перестаратися, особливо до середини літа – у цей період росте сам кущ, а вже потім наливаються плоди. Якщо кущ виросте занадто великим, він може зламатися під вагою плодів. З другої половини літа варто поливати перці щедріше. Можна використовувати настоянку кропиви. Якщо рослина обсипається – це ознака того, що вона пересихає.
  Перцю потрібен помірний полив / Фото: pinterest
  Перцю потрібен помірний полив / Фото: pinterest
 • Розпушування . Ґрунт слід періодично розпушувати на глибину 7-8 см, щоб не утворювалася кірка. Також процедура розпушування оберігає перець від бур'янів.
 • Підживлення . У вирощуванні болгарського перцю важливе підживлення. Найкраще поєднувати внесення добрив із черговим поливом, щоб захистити коріння від опіків.
  Перцю важлива підгодівля / Фото: pinterest
  Перцю важлива підгодівля / Фото: pinterest
 1. Після висадження рослин перший раз удобрюють за два тижні – за цей час коренева система встигає адаптуватися. У 10 л води розчиняють по 2 ч. ложки сечовини та суперфосфату. На одну рослину витрачають 1 л розчину. Також можна підживити органікою – розведеним у воді перепрілим перегноєм (1:5) або пташиним послідом (1:20).
 2. Друге підживлення проводять, коли у перців утворюється зав'язь. На 10 л води беруть 10 г аміачної селітри, 25 г суперфосфату та 25 г сірчанокислого калію.
 3. Наступні підживлення з інтервалом два тижні потрібні, якщо у рослин сповільнився розвиток.
 4. У період плодоношення можна підживлювати перець, розчинивши в 10 л води 10 г аміачної селітри та 200 г золи.
 • Обприскування . Боротьба зі шкідниками допоможе зберегти врожай. Добре обприскувати болгарський перець деревною золою тричі на сезон.

Раніше ми ділилися цікавим лайфхаком, як виростити солодкі помідори. Також розповідали, як позбутися жука короїда.

Реклама на segodnya.ua Реклама
Всі новини Показати ще
Реклама на segodnya.ua Реклама

Натискаючи на кнопку «Прийняти» або продовжуючи користуватися сайтом, ви погоджуєтеся з правилами використання файлів cookie.

Прийняти