Рятуємо кору

Як зберігати ліки

Якість сиру

Собака гризе речі

Користь огірків

Догляд за малиною

Як отримати врожай полуниці за допомогою дріжджів

Простий лайфхак, який збільшує врожай і розмір самих ягід
Як використовувати дріжджі для врожаю полуниці
Як використовувати дріжджі для врожаю полуниці / Фото: Unsplash, Колаж: Сьогодні

Щоб отримати багато смачних великих ягід , дачникам доводиться постійно доглядати за полуницею. Раніше ми вже розповідали, як правильно обрізати полуницю та в які терміни це потрібно робити.

Існує цікавий лайфхак підвищення врожайності полуниці. Багато дачників рекомендують підживлювати її дріжджами .

Реклама

Дріжджі – це живі мікроорганізми , які містять багато мінеральних компонентів та біологічно активних речовин. Їх із успіхом використовують як добрива, для прискорення росту рослин, вони допомагають краще засвоювати поживні речовини з ґрунту.

Полуниця любить таке підживлення, у неї краще утворюється коріння, швидше нарощується листова маса, підвищується стійкість до хвороб, а головне – збільшується кількість квіток та ягід і зростає врожайність .

Як використовувати дріжджі для врожаю полуниці

 • Частота підживлення . Щоб отримати помітну користь від підгодівлі, оптимально проводити її 2-3 рази на сезон.
  Достатньо підгодувати полуницю 2-3 рази за сезон / Фото: pinterest
  Достатньо підгодувати полуницю 2-3 рази за сезон / Фото: pinterest
 1. На стадії відростання нового листя, коли достатньо прогрівся ґрунт. У цьому випадку дріжджі стимулюють ріст та захищають полуницю від хвороб.
 2. У період цвітіння. Підгодовування збільшить кількість квіток та зав'язі ягід.
 3. Вже після збирання врожаю. Дріжджі допоможуть закладанню нових квіткових бруньок та росту молодих корінців.

Не забувайте, що в процесі роботи дріжджів ґрунт збіднюється на калій та кальцій. А тому між дріжджовими підживленням важливо додатково вносити попіл.

Дріжджовий розчин залишають бродити / Фото: pinterest
Дріжджовий розчин залишають бродити / Фото: pinterest

Реклама
 • Як робити дріжджове підживлення . Підійдуть як сирі, так і сухі дріжджі. Підживлення можна робити кореневим та позакореневим способом, проте в період цвітіння та плодоношення листя не оббризькують. Майте на увазі, що приготований розчин не зберігається довго, його використовують відразу. Підживлювати потрібно в теплі дні, в ранкові або вечірні години.
 • Рецепт підживлення із сирих дріжджів . Дріжджі потрібно подрібнити та розвести у теплій воді з температурою 25-28°С. Співвідношення береться із розрахунку 2 кг дріжджів на 10 л води. Розчин залишають бродити на 1-2 дні. Потім отриману суміш розбавляють приблизно у 15 разів і під кожен кущ виливають 300-500 мл розчину.
 • Рецепт підгодовування із сухих дріжджів . На 10 л теплої води потрібно взяти 2 ст. ложки сухих дріжджів та 4 ст. ложки цукру. Суміші дають побродити 2-3 години. Після цього розчин розбавляють у 10 разів і удобрюють полуницю із тим же розрахунком.

Раніше ми розповідали, що робити з капустою, щоб виростити великі качани. Також дізнайтесь, як використовувати мило на городі.

Реклама на segodnya.ua Реклама
Всі новини Показати ще
Реклама на segodnya.ua Реклама

Натискаючи на кнопку «Прийняти» або продовжуючи користуватися сайтом, ви погоджуєтеся з правилами використання файлів cookie.

Прийняти