Рятуємо кору

Як зберігати ліки

Якість сиру

Собака гризе речі

Користь огірків

Догляд за малиною

Як правильно пересаджувати рослини влітку

У спеку рослини відчувають додатковий стрес від пересаджування
Як правильно пересаджувати рослини
Як правильно пересаджувати рослини / Фото: Unsplash, Колаж: Сьогодні

Літо – не найкращий період для пересадки квітів у саду або інших рослин. Це занадто спекотний час року, і будь-які маніпуляції над квітами можуть закінчитися стресом для них, зів'ялістю і відповідно – стресом для самого садівника.

Але іноді виникають ситуації, коли потрібно перемістити квітку з місця на місце, наприклад, формуючи клумбу, або розсадити рослину. Як провести процедуру пересаджування у спеку , щоб мінімізувати шок у рослини, читайте у нашій статті.

Реклама

Як пересаджувати рослини влітку: лайфхаки

 • Підготовка . Перед тим як викопати рослину, приблизно за день, рясно полийте її, причому повністю, а не лише коріння. Листя та інші частини рослини будуть наповнені вологою під час пересаджування.
  Рясно полийте рослину / Фото: unsplash
  Рясно полийте рослину / Фото: unsplash
 • Час пересаджування . Викопувати, а також пересаджувати квітку бажано у вечірній час або коли небо затягнуте хмарами, щоб уникнути прямих сонячних променів.
 • Поливання . Безпосередньо перед викопуванням або вийманням із контейнера рослину знову слід добре полити. Таким чином, земляний ком краще намокне, і ґрунт прилипне до коріння. Також полийте підготовлену ямку, куди потім помістіть рослину.
 • Коріння рослини . Важливо оберігати коріння від впливу прямих променів сонця, спеки та вітру. Тому пересаджувати краще кожну рослину поодинці, від початку до кінця, а не викопувати всі разом. Так коріння буде менше часу перебувати поза ґрунтом.
  Коріння при пересаджуванні має бути в землі / Фото: unsplash
  Коріння при пересаджуванні має бути в землі / Фото: unsplash
 • Яма . Рослину з корінням акуратно встановіть у підготовлену та залиту до половини водою яму. Притримуючи рослину рівно, заповніть яму землею, щоб вона осіла на корінні. Потім м'яко утрамбуйте ґрунт навколо рослини.
 • Догляд . Посаджену рослину слід іще раз повністю полити – від верхівки до коріння. Також бажано на кілька днів прикрити її тентом від прямого сонячного проміння. Важливо стежити за станом пересадженої квітки, щоб вона не зів'яла, регулярно поливати її 1-2 рази на день у ранковий і вечірній час.
  Доглядайте пересаджену рослину / Фото: unsplash
  Доглядайте пересаджену рослину / Фото: unsplash

Раніше ми ділилися ідеєю, як використовувати старе відро на ділянці. А ще розповідали, які культурні рослини гірші і небезпечніші за бур'яни.

Реклама на segodnya.ua Реклама
Всі новини Показати ще
Реклама на segodnya.ua Реклама

Натискаючи на кнопку «Прийняти» або продовжуючи користуватися сайтом, ви погоджуєтеся з правилами використання файлів cookie.

Прийняти