Рятуємо кору

Як зберігати ліки

Якість сиру

Собака гризе речі

Користь огірків

Догляд за малиною

Як урятувати помідори від шкідників: дачні хитрощі

Посадіть потрібних сусідів, і помідори будуть захищені від шкідливих комах
Як врятувати помідори від шкідників
Як врятувати помідори від шкідників / Фото: Колаж: Сьогодні

Раніше ми вже розповідали, як виростити солодкі та смачні помідори. Взагалі за томатами слід постійно доглядати , оберігати від хвороб та шкідників.

Багато дачників використовують дуже простий спосіб захисту помідорів від нашестя небажаної живності, що взагалі не вимагає додаткових зусиль. Це значно спрощує процес їхнього вирощування.

Реклама

Достатньо просто висадити поряд з томатною плантацією рослини-компаньйони . Так ви отримаєте додатковий урожай інших культур і врятуєте помідори протягом усього сезону.

Часник

Часник / Фото: pixabay
Часник / Фото: pixabay

Часник вважається одним з найнадійніших "сторожів", що захищають від шкідників. Вся справа у його стійкому та різкому запаху, який не до вподоби багатьом комахам . Крім того, ця рослина зменшує ймовірність появи різних хвороб, наприклад, іржі, фітофторозу. А ще антиоксиданти, що містяться у часнику, покращують смакові якості помідорів та збільшують термін їхнього зберігання. Однак майте на увазі, що часник не уживається поруч з бобовими.

Реклама

Петрушка

Петрушка / Фото: pixabay
Петрушка / Фото: pixabay

Дачники практикують сіяти петрушку поруч з помідорами, щоб прискорити їхнє зростання. Але ця зелень також має й іншу властивість: петрушка дуже приваблива для комах, які поїдають томатних хробаків . Це головні шкідники помідорів. Але пам'ятайте, що петрушка не любить сусідство з м'ятою.

Чорнобривці

Чорнобривці / Фото: pixabay
Чорнобривці / Фото: pixabay

Реклама

Милі яскраві квіти на вашій ділянці, крім краси, ще й з успіхом відлякують багатьох шкідників, таких як білокрилка, капустяна моль, попелиця, томатний черв'як. Їхній сильний специфічний аромат практично повністю перебиває запах помідорів . Тому шкідники не наближаються до цих грядок.

Раніше ми розповідали, які культурні рослини гірші і небезпечніші за бур'яни. Також публікували поради, як використовувати мило на городі.

Реклама на segodnya.ua Реклама
Всі новини Показати ще
Реклама на segodnya.ua Реклама

Натискаючи на кнопку «Прийняти» або продовжуючи користуватися сайтом, ви погоджуєтеся з правилами використання файлів cookie.

Прийняти