Рятуємо кору

Як зберігати ліки

Якість сиру

Собака гризе речі

Користь огірків

Догляд за малиною

Страсний тиждень-2022: значення та заборони кожного дня

Сьогодні розпочався Страсний тиждень-2022: кожен день має свої традиції та заборони
Що не можна робити кожного дня Страсного тижня
Що не можна робити кожного дня Страсного тижня / Фото: Pexels, Колаж: Сьогодні

Сьогодні, 18 квітня, почався Страсний тиждень у 2022 році . Це завершальний тиждень Великого посту, який закінчується святкуванням світлого Воскресіння Христового 24 квітня. Чому так називається цей період, чому присвячений кожен день Страсного тижня, чим можна займатися, а що категорично не можна робити у Страсний тиждень, читайте у нашій статті.

Страсний тиждень: що означає назва

Страсний тиждень, який також називається Великим тижнем – це період, коли християни згадують про останні дні земного життя Ісуса Христа , його фізичні та духовні страждання, пережиті під час страти. Кожен день Страсного тижня має значення, а в храмах проводяться служби, присвячені різним сюжетам Євангелія.

Реклама

Страсний тиждень по днях

Кожен день Страсного тижня має значення, а в храмах проводяться служби, присвячені різним сюжетам Євангелія.

 • Великий понеділок – відомий прокляттям Ісуса безплідної смоковниці, а ще цього дня вшановується пам'ять старозавітного патріарха Йосипа, проданого братами до Єгипту.
 • Великий вівторок – Ісус викрив фарисеїв і книжників, а ще розповів учням кілька притч: про десять дів, про таланти, про данину кесаря, про воскресіння мертвих, про Страшний суд і смерть.
 • Велика середа – переломний день, коли Іуда прийняв рішення зрадити свого Вчителя за 30 срібняків, а грішниця помазала Христа миром, готуючи Його до поховання.
 • Великий четвер або Чистий четвер – цього дня відбулися чотири значущі події: Таємна вечеря, Омивання Христом ніг учням, Молитва в Гефсиманському саду та зрада Іуди.
 • Велика п'ятниця або Страсна п'ятниця – найсумніший і найважчий день для християн у церковному році. День суду, страти, розп'яття та хресної смерті Господа нашого Ісуса Христа.
 • Велика субота – цього дня відбулося поховання Ісуса Христа, перебування Його тіла в Гробі, зходження Його душі в пекло і сповіщення грішникам про перемогу над смертю, а також освячення великодньої їжі і сходження благодатного вогню.

Страсний тиждень-2022: що можна і не можна робити

На Страсному тижні віруючі готуються до світлого свята Великодня .

 • З понеділка по четвер слід приділити час прибиранню в будинку та на присадибній ділянці, фарбуванню, побілці, косметичному ремонту, приведенню до ладу одягу та предметів побуту, очищенню тіла та душі, а також відвідуванню храмів і читанню молитов.
 • Весь Страсний тиждень не можна перебувати в лінощах та ледарстві , веселитися і розважатися, влаштовувати гуляння і застілля. Важливо замислюватись про сенс життя.
 • На Страсному тижні не можна нікому відмовляти з допомогою , особливо якщо вас про неї просять. Існує повір'я, що в цей період сам Христос перебуває серед людей і звертається до них з проханням.
 • У жодному разі не можна лаятись, злитися, проявляти агресію, заздрити, обманювати, лихословити – весь негатив повертається назад з подвійною силою;
 • За церковним статутом, у Страсний тиждень піст посилюється , і від віруючих потребується особлива суворість з його дотримання. У Страсну п'ятницю, 22 квітня, ті, хто поститься, повністю відмовляються від їжі до моменту винесення плащаниці.
 • У Страсну п'ятницю слід відмовитися від будь-якої роботи вдома, присвятивши день покаянню, молитвам, благодійності та роздумам про життя.
 • У Велику суботу можна продовжити підготовку до Великодня: пекти паски, розписувати крашанки, готувати до освячення великодні кошики.

Раніше ми публікували календар церковних свят та постів у квітні 2022 року в Україні.

Реклама

Реклама на segodnya.ua Реклама
Всі новини Показати ще
Реклама на segodnya.ua Реклама

Натискаючи на кнопку «Прийняти» або продовжуючи користуватися сайтом, ви погоджуєтеся з правилами використання файлів cookie.

Прийняти