Рятуємо кору

Як зберігати ліки

Якість сиру

Собака гризе речі

Користь огірків

Догляд за малиною

Що робити, якщо перегодували рослини на городі

Надлишок добрив може бути також шкідливим для рослин, ніж їх недостатність і негативно впливає на врожай
Як врятувати рослини від надлишку добрив
Як врятувати рослини від надлишку добрив / Фото: Unsplash, Колаж: Сьогодні

Рослинам на городі та в саду необхідні добрива. За рахунок підживлення ґрунт насичується поживними речовинами , а рослини добре розвиваються і плодоносять.

Але часто у прагненні наситити ділянку корисними елементами дачники можуть перестаратися і внести добрив більше, ніж потрібно. В результаті рослини страждають від надлишку мінералів та органіки не менше, ніж від їх браку. І це б'є по врожайності.

Реклама

Чим шкідливе перегодування і як можна виправити ситуацію, дізнайтесь у нашій статті.

Перегодовування добривами: небезпека і що робити

Якщо городні культури добре ростуть і цвітуть, а зав'язь на них не з'являється, то в результаті така рослина може просто піти в бадилля , так і не давши плодів. Це результат того, що навесні чи восени було внесено дуже багато азотистих добрив.

Надлишок добрив небезпечний для рослин / Фото: pinterest
Надлишок добрив небезпечний для рослин / Фото: pinterest

Реклама

Щоб культури добре росли і нормально зав'язувались, достатньо додати в поливну воду аміачну селітру або сечовину із розрахунку 1 сірникова коробка на відро води. А потім розподілити цей розчин на 8-10 рослин.

Щоб збалансувати живлення рослин, можна внести суперфосфат із розрахунку 30-60 г на 1 м квадратний площі. Його потрібно заздалегідь замочити у воді на кілька годин, щоб засіб почав швидше діяти. Потім постійно помішуючи, рівномірно розподіліть суспензію під рослинами.

Солома нейтралізує надлишок азоту / Фото: pinterest
Солома нейтралізує надлишок азоту / Фото: pinterest

Реклама

Виправити надлишок азоту у підживленні помідорів, перцю або суниці, можна, вмішавши у ґрунт свіжу тирсу або солому із розрахунку 3-5 кг на 10 м квадратних. Грунтові мікроби розкладатимуть клітковину, що міститься в тирсі, а для цього їм саме знадобиться багато азоту.

Якщо рослини отримали занадто багато добрив, їхні тканини стають ніжнішими, і вони більш схильні до впливу хвороб. Важливо періодично обробляти культури препаратами проти грибкових хвороб – приблизно один раз на 10 днів. А за 20-30 днів до дозрівання врожаю припиніть обробку.

Полив вимиє надлишки добрив / Фото: pinterest
Полив вимиє надлишки добрив / Фото: pinterest

Надлишок у підживленні попелу, марганцівки та інших мікроелементів також може бути шкідливим. Щоб виправити ситуацію, доведеться частіше поливати город , щоб вимити надлишки з верхніх шарів ґрунту.

Раніше ми розповідали, як використовувати мило на городі. Також публікували прості та дешеві лайфхаки, як боротися зі шкідниками на дачній ділянці.

Реклама на segodnya.ua Реклама
Всі новини Показати ще
Реклама на segodnya.ua Реклама

Натискаючи на кнопку «Прийняти» або продовжуючи користуватися сайтом, ви погоджуєтеся з правилами використання файлів cookie.

Прийняти