Рятуємо кору

Як зберігати ліки

Якість сиру

Собака гризе речі

Користь огірків

Догляд за малиною

Як вирощувати гриби: поради для початківців

Любителі грибів можуть вирощувати та збирати їх вдома, а не в лісі.
Як виростити гриби в домашніх умовах
Як виростити гриби в домашніх умовах / Фото: Pinterest, Колаж: Сьогодні

Одні грибники вирушають на тихе полювання у ліс. Інші ж, доклавши невеликих зусиль, можуть збирати врожай, не виходячи з дому . Ми розповімо вам, як можна виростити улюблені багатьма печериці в домашніх умовах.

Головне у цій справі – дотримання певних правил. Тим більше, що у природі печериці пристосовуються до будь-яких умов – від лісів до степової місцевості.

Реклама

Де вирощувати гриби

Як виростити гриби / Фото: freepik.com
Як виростити гриби / Фото: freepik.com

У домашніх умовах виростити гриби можна на грядці, у підвалі, у теплиці, сараї або на балконі. Оптимальна площа для грибниці – близько 3 кв. м . Місце має бути з гарною циркуляцією повітря, можливістю контролю температури та вологості без різких перепадів.

Вибір міцелію

Міцелій або грибницю купуйте у перевірених виробників, щоб вона була здоровою та якісною. Грибниці можуть бути:

Реклама
  • зернова – продається в поліетиленових пакетах і може зберігатися до шести місяців при температурі 0-4°C;
  • компостна – буває у скляних банках, менш урожайна, але й менш чутлива до перепадів температури та вологості, зберігається майже рік.

Приготування субстрату

Гриби можна виростити у приміщенні / Фото: pinterest
Гриби можна виростити у приміщенні / Фото: pinterest

Для домашнього вирощування оптимальний субстрат – це компост на основі соломи та гною із кислотністю 7,3-7,5 рН. Для його приготування знадобиться:

  • 100 кг соломи,
  • 50 кг гною,
  • 2 кг сечовини,
  • 2 кг суперфосфату,
  • 8 кг гіпсу,
  • 5 кг крейди.

Спочатку солому замочують у воді на два-три дні, а потім викладають пошарово з гноєм із додаванням сечовини та суперфосфату. Висота шарів соломи та гною в результаті має бути не менше ніж три-чотири кожний по 30-35 см.

Реклама

Слід часто поливати суміш, щоб вона весь час була вологою. За тиждень проводять перебивку субстрату , тобто вилами перемішують шари. Її повторюють чотири-п'ять разів через три-чотири дні. А під час передостанньої перебивки додають гіпс та крейду.

Готовий субстрат набуває рівномірного коричневого кольору, пружинистої, м'якої, пухкої консистенції, йде запах аміаку.

Як посадити гриби

Субстрат для грибів / Фото: pinterest
Субстрат для грибів / Фото: pinterest

Субстрат поміщають у дерев'яні ящики , мішки або ями глибиною півметра, застелені поліетиленом (при вирощуванні на городі), трохи ущільнюючи. Через два-три дні температура всередині компосту має знизитися до 23-25°C, і можна висаджувати міцелій.

  • Зернову грибницю розкидають по субстрату із розрахунку 500 г на 1 кв. м. Потім закривають тонким шаром компосту.
  • Компостну грибницю поміщають у лунках на глибині 4-5 см у шаховому порядку на відстані 20 см одну від одної та прикривають субстратом.

Після посадки міцелію вологість у приміщенні має становити 75-90% за температури не нижче 25-27°C, щоб компост не пересихав. За один-два тижні на поверхні субстрату з'являться білі грибні нитки , які потрібно засипати вологою сумішшю з торфу, вапняку та землі (у пропорції 5:1:4) та почекати ще три-п'ять днів. Потім температуру у приміщенні знижують до 12-17°C.

Перші гриби ростуть групами / Фото: pinterest
Перші гриби ростуть групами / Фото: pinterest

Перші гриби з'являються через два-три місяці після закладання грибниці. Спочатку вони ростуть групами по 5-20 штук, потім грибниця пошириться по субстрату більш рівномірно.

Знімають урожай, поки нижня частина шляпки ще вкрита білою плівкою. Кожен гриб акуратно викручують , а ямку присипають покривною сумішшю.

Гриби ростуть протягом одного-двох тижнів , а можна зібрати до шести-семи хвиль врожаю.

Раніше ми давали поради для початківців та розповідали, як зайнятися городом і що легко росте. Щоб ваші рослини не засохли, дізнайтесь, як правильно поливати город. А щоб ділянка радувала очі, зробіть на ній клумби з багаторічників.

Реклама на segodnya.ua Реклама
Всі новини Показати ще
Реклама на segodnya.ua Реклама

Натискаючи на кнопку «Прийняти» або продовжуючи користуватися сайтом, ви погоджуєтеся з правилами використання файлів cookie.

Прийняти