Рятуємо кору

Як зберігати ліки

Якість сиру

Собака гризе речі

Користь огірків

Догляд за малиною

Як утеплювати рослини на зиму: хто потребує особливого піклування

Щоб рослини в саду благополучно перезимували і не замерзли, для багатьох із них необхідно підготувати покривний матеріал.
Як вкривати рослини на зиму
Як вкривати рослини на зиму / Фото: Колаж: Сьогодні

Багато рослин, як і люди, бояться холодів і почуваються некомфортно у мороз, а деякі взагалі можуть не перенести зиму. Мало лише обрізати гілки, побілити стовбури, щедро полити деревата чагарники.

Важливо ще й утеплити корені, стовбури та навіть крони рослин. Як це правильно зробити, які культури потребують особливого догляду , а хто може обійтися і без укриття, читайте наші лайфхаки.

Реклама

Взагалі укриття рятує дерева і чагарники від сильних морозів та вітрів, заледеніння, різких перепадів температур, а також сонячних опіків. Однак, вкриваючи рослини на зиму, важливо також не перестаратися, інакше коріння може попріти, і рослина загине.

Як укривати рослини: лайфхаки

 • Лайфхак 1. Які декоративні рослини потрібно вкривати

Як утеплювати рослини на зиму / Фото: pinterest
Як утеплювати рослини на зиму / Фото: pinterest

Взагалі не всім деревам та кущам потрібне додаткове утеплення. Важливо стежити за прогнозами погоди і робити поправку на клімат та суворість зими. Молоді хвойні потребують укриття . А от дорослі рослини вкривати вже не потрібно. Зате, якщо зима видасться сніговою, бажано стягнути розлогі крони, щоб запобігти їхнім розломам, або регулярно струшувати сніг із гілок.

Реклама

Обов'язково на зиму після настання морозів укривають кущі троянд, за винятком паркових, та інші квіти: гортензії, рододендрони, флокси, півонії, лілії. У суху погоду сухими матеріалами вкривають клематиси . Також мульчують місця посадки луковичних та дрібнолуковичних , основи багаторічних рослин : ліатріс, верес, вероніка, хости тощо.

 • Лайфхак 2. Захист для плодово-ягідних рослин

Як утеплювати рослини на зиму / Фото: pinterest
Як утеплювати рослини на зиму / Фото: pinterest

З плодових дерев бажано вкривати однорічні абрикос та персик під час сильних морозів. Але якщо зима м'яка, дерева звільняють. Також утеплення потребують багато сортів столового і десертного. винограду . Бажано сховати від холодів кущі малини та ожини .

Реклама
 • Лайфхак 3. Підгортання

Як утеплювати рослини на зиму / Фото: pinterest
Як утеплювати рослини на зиму / Фото: pinterest

Хороший спосіб укриття низькорослих рослин на зиму – це підгортання землею впереміш із перегноєм . Над корінням та стеблами споруджується горбок, який захищає рослини від морозів, а також створює рельєф ґрунту. Завдяки цьому краще відводяться талі води, а сама рослина менше промокає навесні. Перегній не злежується, забезпечує хорошу теплоізоляцію і підвищує родючість ґрунту.

 • Лайфхак 4. Шалаши

Як утеплювати рослини на зиму / Фото: pinterest
Як утеплювати рослини на зиму / Фото: pinterest

Після підгортання рослин над ними створюють каркаси з гілок або палиць і обертають укривними матеріалами у вигляді куреня. Виходить дуже надійне укриття для чагарників та низьких молодих дерев.

 • Лайфхак 5. Укривні матеріали

Як утеплювати рослини на зиму / Фото: pinterest
Як утеплювати рослини на зиму / Фото: pinterest

 1. Сніг – природний і дешевий укривний матеріал з єдиним недоліком. Якщо зима безсніжна, то рослини відповідно залишаються беззахисними, а тому сподіватися на нього можна лише у разі сприятливого прогнозу;
 2. Листя – також дешевий матеріал, що лежить просто під ногами. Важливо використовувати для укриття сухе листя, бажано не плодових дерев (береза, дуб, осика). А шар листя зверху захистити від вологи, щоб воно не пріло, не гнило та не псувало рослини;
 3. Хворост – щільно укладені в'язанки сухих гілок зберігають тепло, не пріють і допомагають затримати сніг, який також захищає від морозу;
 4. Солома – гарний матеріал для укриття грядок із підзимовими посадками, якщо вона суха та захищена від вологи. З неї роблять мати чи снопи, які використовують у покривних конструкціях. Але головний недолік – вона дуже приваблива для мишей;
 5. Тирса – популярний матеріал для теплоізоляції, який добре використовувати в якості мульчування. Бажано не допускати, щоб тирса сильно мокла, злежувалася і пріла. А ось навесні їх краще знімати раніше, бо земля під нею довше відтає;
 6. Торф – також хороший утеплювач, який, як і тирса, використовується для підгортання або мульчування ґрунту.
 7. Мішковина – зручна для обв'язування стовбурів дерев, а також затінення від опіків. Однак у синтетичному матеріалі рослини можуть пріти, а натуральний сильно вбирає воду і на морозі перетворюється на крижаний панцир.

Дивіться відеосюжет, як підготувати дачу до похолодання:

Раніше ми розповідали, як використовувати опале листя.

Реклама на segodnya.ua Реклама
Всі новини Показати ще
Реклама на segodnya.ua Реклама

Натискаючи на кнопку «Прийняти» або продовжуючи користуватися сайтом, ви погоджуєтеся з правилами використання файлів cookie.

Прийняти